Poraz juniora Veleža protiv Slobode

Danas je na pomoćnom terenu Stadiona Rođeni odigrana utakmica između juniora Veleža i Slobode, u okviru 2. kola Premijer lige BiH. Gosti su upisali pobjedu rezultatom 2:1.

Danas su igrali : Rahimić – Pranjga, Tojaga, Bajraktarević, Z. Puce – Kozić, Mandžuka, Agović – Hebibović, Halilović, A. Puce. Na klupi su bili Isić, Vejzović, Marić, Kruškonja, Kajtaz, Dželilović, Pelja.

Prvo poluvrijeme pripalo je gostima koji su golovima Kurtalića i Maksimovića krunisali dobru igru. Pred kraj poluvremena Rođeni su uspijeli smanjiti rezultat i vratiti se u utakmicu ag. Kurtalića u 41. minuti.

Za razliku od prvog, u drugom poluvremenu Rođeni su zaigrali malo bolje, pokušavali su doći do drugog gola, ali na kraju bez uspjeha. Veliku priliku za Rođene je imao Mandžuka kada je izašao sam pred golmana gostiju, Glušca, koji odlično brani. Sloboda je igrala sa igračem manje od 54. minute kada je isključen Batalavić, ali su se organizovano branili do kraja utakmice, i prijetili iz kontra napada.

Na kraju, pobjeda Slobode 2:1, koja je tako upisala prve bodove u prvenstvu, nakon domaćeg poraza od Sarajeva ( 2:3 ). Rođeni su nakon poraza protiv Željezničara upisali i drugi poraz. Naredne nedjelje Rođeni gostuju kod ekipe Sarajeva.