Pobjeda Rođenih protiv Zvijezde za potvrdu opstanka u Prvoj ligi FBiH

Danas su Rođeni u okviru 29. kola Prve lige Federacije ugostili Zvijezdu iz Gradačca i upisali super važnu pobjedu sa kojom su osigurali opstanak. Na kraju utakmice rezultat je bio 2-0 za Rođene.

Rođeni su istrčali u sastavu : Abdihodžić – Memić, Mrgan, Zvonić, Petrović – Ćosić, Panesso, Mujezinović – Tatar, Ovčina, Brandao. Na klupi su ostali Tipura, D. Ćemalović, Isić, Handžić, Rodrigo, Avdić i Krcić.

Posebno zadovoljstvo je bilo ugostiti malu raju iz Egipatskog centra, koji su tako pružili podršku našim Rođenim.

Rođeni odlično otvaraju utakmicu i u 5. minuti dolaze do prednosti. Ovčina je srušen u 16-ercu, a siguran je bio kapiten Zvonić.

Taj gol je dao krila Rođenima, i nošeni podrškom sa tribina dolaze i do drugog gola. Sve je sam majstorski uradio Brandao, i sjajnim udarcem pogodio mrežu gostiju. 2-0 za Rođene u 19. minuti.

Nakon toga, zaprijetili su i gosti ali odlični Abdihodžić brani. Do kraja poluvremena smo gledali ravnopravnu igru, i na odmor se otišlo rezultatom 2-0.

Drugo poluvrijeme Rođeni otvaraju izmjenom. Umjesto Memića, koji još uvijek osjeća posljedice povrede, ušao je Rodrigo. Tada dolazi do malih rokada u timu Veleža. Na desnu stranu odbrane otišao je Mrgan, Panesso se spustio u sredinu odbrane, dok je Rodrigo zauzeo svoje mjesto. Nažalost, Panesso je ubrzo nakon toga osjetio bol u nozi, te ga je zamjenio Krcić.

U drugom poluvremeneu smo gledali mirniju i ravnopravniju utakmicu, bez nekih velikih prilika. U timu Veleža šansu za igru je dobio i Tarik Isić , koji je zamjenio Mujezinovića koji je pozdravljen aplauzom publike. Zvijezda je pokušavala smanjiti prednost Veleža, ali Abdihodžić je bio na visini zadatka.

Na kraju, zaslužena pobjeda i potvrda opstanaka Veleža u Prvoj ligi Federacije BiH. Iako su mnogi bili skeptični, Velež je sjajnim igrama u proljetnom dijelu prvenstva obradovao.

U zadnjem kolu Rođeni gostuju u Gabeli, kod novog Premijerligaša, GOŠK-a.

Podjeli članakShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on RedditPin on PinterestEmail this to someonePrint this page