Pobjeda Bratstva protiv Veleža

Danas su igrane utakmice 2. kola Prve lige FBiH, u okviru kojih je Velež gostovao u Gračanici kod ekipe Bratstva. Na kraju, pobjeda domaćina rezultatom 3-1.

U odnosu na prvu utakmicu protiv Olimpika, trener Ibro Rahimić je izvršio određene promjene među prvih 11. Tako su danas Rođeni istrčali u sljedećem sastavu : Abdihodžić – Memić, Isić, Zvonić, Doljančić – Ćosić, Rodrigo – Mujezinović, Handžić, Ovčina – Brandao. Na klupi su ostali : Tipura, Alikadić, Avdić, Vasić, Panesso, Tatar, Klarić.

Utakmicu bolje otvaraju domaćini koji preko Jaganjca u 7. minuti dolaze do prednosti. Rođeni su pokušali odmah odgovoriti, ali udaraci Mujezinovića u 13. minuti i Ovčine u 16. minuti prolaze pored gola domaćina. Ipak, Bratstvo dolazi do drugog gola. Igrala se 25. minuta kada je Poturalić pogodio mrežu Abdihodžića.

Rođeni vrlo brzo uspijevaju preko Zvonića da smanje na 2-1 u 28. minuti, te se tako vrate u utakmicu. Pred kraj poluvremena, trener Rahimić radi prvu izmjenu. Umjesto Isića koji je imao žuti karton, u igru je ušao Panesso. U timu Veleža su još kartonirani Abdihodžić i Ćosić. Do kraja poluvremena nije bilo promjena rezultata, tako da se na odmor otišlo rezultatom 2-1 za Bratstvo.

Drugo poluvrijeme Rođeni su otvorili bez izmjena. U 59. minuti sudija utakmice Sanel Silić dosuđuje penal za domaćina, nakon jednog kontakta Abdihodžića i Mujkića. Precizan je bio Šerif Hasić, 3-1 za Bratstvo. Nakon toga, trener Rahimić radi i drugu izmjenu. Umjesto Handžića u igri je Vasić.

U 75. minuti iz igre izlazi Ćosić, a ulazi Avdić. Do kraja utakmice, Rođeni su zaprijetili preko Mujezinovića i Rodriga, ali nije bilo promjene rezultata, tako da je Bratstvo upisalo pobjedu rezultatom 3:1, i prva tri boda u novoj sezoni.

Naredne subote na Stadion Rođeni dolazi ekipa TOŠK-a, koju sa klupe vodi bivši igrač Veleža, Igor Remetić.

Podjeli članakShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on RedditPin on PinterestEmail this to someonePrint this page