Pioniri Veleža slavili protiv Zvijezde 09, mali Rođeni osvojili 1. mjesto na turniru u Ivanić Gradu

Danas je na sportskim terenima Etno sela Stanišići u Bijeljini odigrana prva utakmica četvrtfinala Pionirskog prvenstva BiH između Zvijezde 09 i Veleža. Na kraju 70 minuta igre Rođeni su slavili rezultatom 2:1.

Rođeni, vođeni sa klupe trenerima Spahićem i Đurasovićem, odlično su otvorili utakmicu i preko Benjamina Alama u 4. minuti poveli 1:0. Na 2:0 prednost je povećao Tarik Pehilj u 51. minuti. Do kraja utakmice, domaćin je uspio samo smanjiti rezultat preko Ristića pred kraj utakmice.

Revanš je na rasporedu u srijedu, 21.06.2017. godine u 18 sati, na pomoćnom terenu Stadiona Rođeni.

U međuvremenu, selekcija 2006. godište koju su ovaj put predvodili treneri Prguda i Omanović, osvojila je 1. mjesto na turniru u Ivanić Gradu. U finalu su bili bolji od domaćina, ekipe Ivanić Grada sa 3:0

U sklopu grupne faze prvo su remizirali sa Crvenom zvezdom ( 1:1 ), da bi upisali dvije pobjede ( Naftaš 17:0, Bjelovar 1-0 ), te tako izborili plasman u četvrtfinale turnira.

U četvrtfinalu su se sastali sa Junakom iz Sinja, i upisali pobjedu rezultatom 1:0. U polufinalu su nadigrali Kutinu sa 5:0, i na taj način izborili finale protiv domaćina.

Najbolji strijelac turnira je Kemal Salčin, dok je najbolji igrač Mirza Prguda.