Pioniri Veleža među 4 najbolje ekipe u Bosni i Hercegovini !

Danas je odigrana revanš utakmica četvrtine finala Pionirskog prvenstva BiH u kojoj je Velež dočekao ekipu Zvijezda 09 iz Bijeljine. U prvoj utakmici slavili su Rođeni sa 2:1, a danas su bili sigurniji i upisali pobjedu rezultatom 2:0.

Danas su igrali : Džolota – Husović, Bešo, Demirović, Rokić – Vežić, K. Salčin, Bašić – Gosto, Alam, Pehilj. Priliku za igru sa klupe su čekali Hebib, Zvonić, Haljković, A. Salčin, Habul, Beća i Šarkić. Treneri su bili Mustafa Kodro i Veselin Đurasović.

Prvi dio utakmice protekao je u ravnopravnoj igri, a najbolju šansu su imali gosti kada su pogodili stativu. Ipak, prvi do gola stižu Rođeni, a strijelac je bio Nermin Gosto u 27. minuti. Sa tim se rezultatom otišlo na odmor.

U drugom poluvremenu Rođeni su igrali sigurnije, nisu dali previše šansi gostima, a pitanje prolaska na završni turnir donio je Kenan Salčin prekrasnim golom sa 25 metara u 48. minuti, za konačnih 2-0.

Ovom pobjedom Rođeni su osigurali završni turnir u trening kampu reprezentacije Bosne i Hercegovine u Zenici, koji će se igrati 23. i 24.06.2017. godine. Na turniru će pored Veleža učestvovati još ekipe Željezničara, Tomislavgrada i Borca iz BL.

Rođeni će odmjeriti snage protiv FK Željezničar.

Danas su i najmlađi Rođeni vođeni Avdom Kalajdžićem igrali tri utakmice u okviru Hey lige i upisali su tri pobjede. Redom su padali Sloga Ljubuški 2:1, Leotar 3:2, i na kraju Čapljina 6:2.