Pioniri remijem u Vitezu izborili završni državni turnir, pjetlići u Zagrebu među najboljih osam.

Danas je na Gradskom stadionu u Vitezu odigrana revanš utakmica završnice prvenstva FBiH između ŠN Romari i FK Velež. Prva utakmica završila je 1-0 za Rođene.

Prisutna publika u Vitezu bila je svjedokom jedne odlične utakmica koja je na kraju ponudila šest golova. Nakon 70 minuta igre, bilo je 3-3, što je bilo dovoljno Veležu da izbori plasman na završni turnir.

Danas su igrali : Džolota – Husović, Bešo, Dizdarević, Rokić – Salčin, Bašić, Džinović – Gosto, Alam, Pehilj. Na klupi su bili Hebib, Zvonić, Beća, Šarkić, Salčin, Haljković i Kazazić.

Rođeni odlično otvaraju utakmicu i preko Benjamina Alama u 1. minuti dolaze do prednosti. Nastavak poluvremena je donio dobru igru i šanse na obje strane, ali se na odmor otišlo sa 1-0 za Velež.

Drugo poluvrijeme bolje otvara domaćin, koji preko Andrića dolazi do 1-1 u 38. minuti. To Rođene nije previše poremetilo, nastavili su igrati svoju igru, i u 47. minuti preko Nermina Goste dolaze do 2:1. Tada se činilo da je sve gotovo, ali se ŠN Romari nije predavala.

Prvo autogolom Dizdarevića dolaze do 2-2 u 60. minuti, da bi poveli u 69. minuti preko Dominovića. Tada je domaćinu trebao još jedan gol za prolazak dalje. Ipak, opet u zadnjoj minuti utakmice Tarik Pehilj postiže gol i postavlja konačnih 3-3.

Sa ovim rezultatom Rođeni su izborili plasman na završni državni turnir, gdje će snage odmjeriti 5 ekipa iz FBiH i 3 iz RS-a. U narednoj sedmici N/FSBiH odlučiti će o načinu i formatu završnice. ŠN Romari se zahvaljujemo na gostoprimstvu i želimo puno sreće u budućnosti.

Ovaj vikend u Zagrebu je na međunarodnom turniru Kustošija 2017. učestvovala i naša najmlađa selekcija, kao jedna od 32 ekipe, te ostvarila odličan rezultat plasmanom u četvrtfinale, gdje su zaustavljeni od GNK Dinamo koji je na kraju osvojio turnir.