Olimpik golom Oglečevca slavio protiv Veleža

Danas je na Stadionu Rođeni odigrana utakmica 1. kola Prve lige Federacije BiH za sezonu 2017/18, u kojoj se snage odmjerile ekipe Veleža i Olimpika. Po teškom vremenu radi velikih vrućina, i nakon 90 minuta sportske borbe, slavili su gosti rezultatom 1-0. Strijelac jedinog gola bio je Oglečevac.

Rođeni su krenuli u sastavu : Abdihodžić – Doljančić, Isić, Zvonić, Ćosić – Vasić, Panesso – Klarić, Tatar, Mujezinović – Brandao. Na klupi su ostali Tipura, Memić, Avdić, Handžić, Ovčina, Alikadić i Rodrigo.

Prvih 20 minuta utakmice obje ekipe nisu pružile ono što su od njih očekivali navijači. Veliko opravdanje imaju u teškom vremenu za igranje, radi velikih vrućina.

U 22. minuti Olimpik dolazi do prvih prilika za gol. Prvo Jusufbašećev udarac blokira Zvonić, nakon toga Vasić izbacio loptu sa gol linije, da bi na kraju Abdihodžić spasio Velež dobrom reakcijom. Velež je pokušavao kombinatorikom da dođe do gola Bandića, ali nije uspijevao ozbiljnije ugroziti gol gostiju.

Pred sami kraj poluvremena, Jusufbašić dobro šutira prema golu Abdihodžića, ali lopta za malo prolazi pored stative. Tada su uslijedili protesti igrača Veleža prema sucu ove utakmici, Mirzi Kazlagiću, jer nije sudio očigledno igranje rukom Jusufbašića pred sami udarac. Zbog toga, požutio je Denis Zvonić.

Na poluvrijeme se otišlo rezultatom 0-0.

Drugo poluvrijeme Rođeni počinju sa prvom izmjenom. Umjesto Klarića u igru je ušao Memić, koji je zauzeo mjesto pored Vasića, a Panesso otišao malo naprijed. Velež prvi put ozbiljnije prijeti preko Brandao u 60. i 63. minuti, ali njegova dva udarca prolaze blizu stative gola Bandovića.

Ipak, gosti dolaze prvi do gola. U 65. minuti Oglečevac pogađa mrežu Abdihodžića. Nakon toga, trener Rahimić radi drugu izmjenu. Umjesto Panessa u igru ulazi Handžić.

Velež je pokušao preko Memića zaprijetiti golu Bandovića, čiji šut nakon gužve u 16-ercu odbrana Olimpika blokira.

U 80. minuti trener Rahimić radi treću izmjenu. Umjesto Vasića u igru ulazi Ovčina, koji je pokušao jednim udarcem ugroziti Bandića, ali bez uspjeha.

Do kraja, nije bilo promjene rezultata, tako da je Olimpik slavio pobjedu i prva tri boda u novoj sezoni.

Podjeli članakShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on RedditPin on PinterestEmail this to someonePrint this page