Odlična igra Rođenih i sigurna pobjeda protiv Slavena

Danas je na Stadionu Rođeni odigrana utakmica u okviru 9. kola Prve lige FBiH u kojoj su snage odmjerile ekipe Veleža i Slavena iz Živinica. Na kraju, odlična igra Rođenih i sigurna pobjeda rezultatom 3:0. Strijelci su bili Ćosić, Mujezinović i Panesso.

Rođeni su danas igrali u sastavu : Abdihodžić – Alikadić, Imamović, Kuduzović, Mešanović – Zvonić, Ćosić – Mujezinović, Rodrigo, Handžić – Panesso. Na klupi su bili Tipura, Vasić, Doljančić, Petrović, Ovčina, Isić, Avdić.

Rođeni su od samog početka krenuli prema golu Slavena. Već nakon 10 minuta igre Rođeni su izveli četiri kornera, ali mreža gostiju ostala je netaknuta. Gosti su se organizovano branili, i pokušavali su zaprijetiti dugim loptama prema Salihoviću, na koje je odbrana Veleža dobro reagovala.

Ipak, odbrana gostiju nije ništa mogla u 27. minuti kada je Zvonić sjajno asistirao Ćosiću koji je majstorski šutirao, za vodstvo Veleža 1-0. Ćosić se opet mogao upisati u listu strijelaca u 29. minuti, kada je sjajno prošao pored tri igrača Slavena, ali ovaj put nije bio precizan.

Rođeni su najviše napadali po lijevoj strani, gdje su Handžić i Mešanović dobro sarađivali. Do kraja poluvremena Rođeni su pokušali doći do drugog gola, ali bez uspjeha. Tako se na poluvrijeme otišlo rezultatom 1-0 za Velež.

Drugo poluvrijeme Rođeni otvaraju prvom izmjenom u ekipi. U igru je ušao Ante Petrović, a u svlačionici je ostao Hamza Mešanović. Fudbaleri Veleža nastavili su sa napadima kako bi što prije došli do drugog gola. U tome su uspjeli u 54. minuti kada je sjajnim udarcem Mujezinović pogodio mrežu Brezičanina.

Do trećeg gola Rođeni dolaze u 63. minuti, kada je Panesso pogodio mrežu Slavena, nakon još jedne asistencije Zvonića. U 73. minuti u igru je ušao Doljančić, a iz igre izašao Amar Alikadić, koji je danas odigrao odličnu utakmicu. Ubrzo je priliku za igru dobio i Ovčina, koji je zamjenio Farisa Handžića.

Gosti danas nisu puno puta zaprijetili golu Abdihodžića, a jedan od rijetkih pokušaja bio je udarac Salihbegovića u 80. minuti. Do kraja utakmice nije bilo promjene rezultata, tako da su Rođeni upisali nova tri boda.