Minimalna pobjeda Rođenih protiv Igmana, polovičan uspjeh Omladinskih selekcija

Večeras je na pomoćnom terenu Stadiona Rođeni odigrana prijateljska utakmica između Veleža i Igmana. Minimalnu pobjedu slavili su Rođeni, a jedini strijelac bio je Denis Zvonić.

Rođeni su krenuli u sastavu : Bobić – Alikadić, Imamović, Kuduzović, Doljančić – Rodrigo – Mujezinović, Ćosić – Kulović, Mujanović – Brandao. U prvom poluvremenu nismo vidjeli previše prilika, a igra je u više navrata bila prekidana zbog neopreznih startova, nakon kojih se ukazivala pomoć igračima.

Domaći su prijetili preko Mujanovića, Brandaa i Rodriga, a najbolju priliku je imao Doljančić, kada je pogodio stativu iz slobodnog udarca. Kod gostiju, Sultanić je imao odličnu priliku u zadnjoj minuti prvog poluvremena, ali je Bobić bio na visini zadatka.

Drugo poluvrijeme bolje otvaraju Rođeni kada preko Zvonića, koji je ušao umjesto Rodriga, glavom pogađa za 1-0. Odlično je asistirao Mujezinović. Igrala se 55. minuta. Priliku za igru u drugom poluvremenu su dobili još i Behram, Mrgan, Isić, Tipura, Mešanović, Obradović, Vasić, kao i igrači koji se nalaze na probi.

Do kraja utakmice nije bilo previše prilika, iako su Rođeni bili konkretniji i opasniji. Završilo je minimalnom pobjedom Veleža od 1-0.

Danas su svoje utakmice igrale i Omladinske selekcije FK Velež „Muhamed Mujić“. Prvi su na teren izašli pretpioniri i pioniri Veleža i Sarajeva. Mali Rođeni su upisali dvije pobjede, pretpioniri rezultatom 2-1, dok su pioniri slavili sa 3-1.

Nakon njih na teren su izašle kadetske i juniorske selekcije Veleža i Radnika iz Hadžića, koje je predvodio prof. Mensur Dogan. Gosti su upisali obje pobjede. Kadeti Radnika su bili bolji rezultatom 4-2, dok su juniori Radnika slavili rezultatom 2-1.

Nadamo se da je gostima bilo ugodno na našem stadionu, a hvala i navijačima koji su došli ispratiti noćnu utakmicu, iako je bila niska temperatura