Juniori Veleža su novi Premijerligaši !

Danas je na terenu Etno sela Stanišići u Bijeljini odigrana utakmica između juniora FK Velež i FK Bosna Sema. Na kraju 90 minuta sportske borbe slavili su Rođeni sa 3-2, te tako izborili povratak u Premijer ligu.

Na teren su istrčali : Rahimić – Čustović, Mrgan, Mešukić, Halilović – Krcić, Obradović – Gosto, A. Brkan, Alikadić – Jazvin. Na klupi su bili Isić, Kozić, Šabanović, Kruškonja, Ajanić, Ćesir, Hebibović. Treneri su bili Alen Pajić i Enes Spahić.

Rođeni su odlično otvorili utakmicu i nakon 15 minuta igre vodili su 2-0. Strijelci su bili Gosto i Jazvin. Do kraja poluvremena se igralo otvoreno, i postignuta su još dva gola. Prvo je Obradović povisio na 3:0 u 40. minuti, da bi nadu Bosni vratio Sijerčić u 43. minuti.

U drugom poluvremenu Bosna Sema je krenula na sve ili ništa. Uspjeli su smanjiti rezultat na 3:2 u 60. minuti preko Zuberovića, ali više nije išlo.

Na kraju, Rođeni slave povratak u Premijer ligu BiH koja će u narednoj sezoni brojati 14 klubova.