Juniori Veleža pobjednici završnog turnira u Bijeljini

Jučerašnjom pobjedom protiv Bosna Seme od 3:2 juniori Veleža su izborili plasman u Premijer ligu, ali i finalnu utakmicu koja je bila na rasporedu danas.

Danas je protivnik bila Zvijezda 09 iz Bijeljine, koja je jučer bila bolja od Borca iz Banja Luke sa 4-0. Na kraju utakmice, Rođeni su slavili sa 2-1 te tako osvojili završni turnir Omladinske lige BiH.

Rođeni su danas istrčali u sastavu : Rahimić – Bajrektarević, Ćesir, Ajanić, Halilović – Krcić, Kozić – Gosto, Obradović, Hebibović – Šabanović. Na klupi su ostali Isić, Mrgan, Mešukić, Brkan, Jazvin, Kruškonja, Čustović.

Rođeni u 13. minuti preko Hebibovića dolaze do 1-0, da bi Albijanić poravnao u u 21. minuti. Sa tim se rezultatom otišlo na odmor. Drugo poluvrijeme bolje otvaraju Rođeni i preko Šabanovića dolaze do 2-1 u 54. minuti, što se na kraju ispostavio kao konačan rezultat.

Emrah Krcić izabran je za najboljeg igrača turnira, dok je Edis Rahimić najbolji golman.

Iskrene čestitke trenerima Pajiću i Spahiću, i svim igračima koji su u ovoj sezoni dali svoj doprinos u povrtaku u Premijer ligu BiH.