Čapljina slavila protiv Veleža

Danas je u Čapljini, na stadionu Bjelave, odigrana utakmica 26. kola Prve lige Federacije BiH u kojoj su snage odmjerile ekipe Čapljine i Veleža. Nakon 90 minuta igre, Čapljina je slavila rezultatom 1:0.

Rođeni su istračali u sastavu : Abdihodžić – Memić, Mahinić, Zvonić, Petrović – Ćosić, Rodrigo, Mujezinović – Tatar, Handžić, Brandao. Na klupi su ostali Tipura, Krcić, Mrgan, Isić, Ćemalović, Ovčina, Cenaj.

U prvom poluvremenu smo gledali slabu utakmicu. Početak utakmice protekao je u blagoj incijativi domaćina koji preko Salke Jazvina prijete dva puta, ali bez uspjeha. Velež je u 18. minuti pokušao zaprijetiti nakon prekida, ali centaršut Handžića sigurno hvata golman Buntić..

U 33. minuti trener Rahimić radi prvu izmjenu. Umjesto Tatara u igru ulazi Ovčina. Velež nije uspijevao napraviti pravu šansu, a najopasnije pred golom Čapljine je bilo kada je odbrambeni igrač, Tarik Isić, nakon jednog prekida vratio loptu golmanu Buntiću koji je izbacuje u korner.

Domaćin je najviše prijetio nakon prekida, ali Abdihodžić ni nakon njih nije imao previše posla. Tako se na poluvrijeme otišlo bez golova.

Drugo poluvrijeme bolje otvaraju domaćini, i preko Rodina dolaze do prednosti. Centaršut sa lijeve strane, odbrana Veleža nije reagovala na najbolji način, što je iskoristio Rodin. 1-0 za Čapljinu u 47. minuti.

U 57. minuti odbrana Veleža vraća loptu Abdihodžiću, kojem lopta prelazi preko noge, ali krajnjim naporom uspijeva na kraju da spasi sopstvenu mrežu, ostaje 1-0.

U 60. minuti druga izmjena u timu Rođenih. Umjesto Handžića u igru je ušao Krcić, koji zauzima mjesto u sredini terena, a Mujezinović uz desnu aut liniju.

Velež nikako nije uspijevao da stvori pritisak pred golom domaćina, koji je nakon gola imao par poluprilika. U 73. minuti trener Rahimić radi i treću izmjenu. Umjesto Rodriga u igru je ušao Dino Ćemalović.

Domaćin je nakon prekida u 78. minuti imao šansu da postigne i drugi gol, ali je prečka spasila Rođene. Ipak, na kraju dolaze do zaslužene pobjede, i za njih tri važna boda.

Velež novu priliku za bodovima ima u narednoj utakmici kada na Stadion Rođeni dolazi Bosna Sema.