Brandao za pobjedu Veleža protiv Travnika

Danas je na Stadionu Rođeni odigrana utakmica u okviru 5. kola Prve lige Federacije BiH u kojoj su snage odmjerile ekipe Veleža i Travnika. Na kraju utakmice, golom Brandaa u 46. minuti Rođeni su slavili pobjedu rezultatom 1-0.

Rođeni su danas istrčali u sastavu : Abdihodžić – Doljančić, Imamović, Zvonić, Ćosić – Vasić, Rodrigo, Panesso – Mujezinović, Ovčina – Brandao. Na klupi su bili Tipura, Kuduzović, Memić, Avdić, Alikadić, Handžić, Klarić.

Prvo poluvrijeme nije donijelo dobru igru. Gosti su pokušavali zaprijetiti preko Rovčanina i Vile, ali bez uspjeha. Sa druge strane, Ćosić je u 18. minuti dalekometnim šutem pokušao ugroziti gol Travnika, ali je Đurić bio na visini zadatka.

U 30. minuti Mujezinović je dobrim centaršutem sa lijeve strane uposlio Brandao, koji slabo šutira glavom. Do kraja poluvremena pokušali su još Panesso i Mujezinović u dva navrata, ali bez uspjeha. Tako se na poluvrijeme otišlo rezultatom 0-0.

Drugo poluvrijeme Rođeni otvaraju na najbolji mogući način, golom. Doljančić je ubacio sa desne strane, a u 16-ercu se najbolje snašao Brandao, i to je 1-0 u 46. minuti.

Nakon gola, Travnik pokušava odmah uzvratiti preko Rakote, ali bez uspjeha. U 56. minuti Zvonić ima odlično priliku nakon prekida, ali njegov šut prolazi iznad gola Travnika.

U 58. minuti trener Ibro Rahimić radi prvu izmjenu. Umjesto Rodriga, ušao je Kuduzović, koji tako upisuje debi za Rođene. Kuduzović je zauzeo mjesto uz lijevu aut liniju, dok je Ćosić ušao u vezni red.

Panesso je imao priliku u 65. minuti, odlično je primio loptu na vrhu 16-erca, okrenuo, ali na kraju niju uspio šutirati kako je zamislio. Nakon toga, pokušao je i Doljančić iz slobodnog udarca, ali i njegov šut ide preko gola Đurića.

U 74. minuti Rođeni rade drugu izmjenu. Umjesto Panessa u igru je ušao Faris Handžić. Rođeni su kontrolisali igru cijelo vrijeme, i nisu dozvoljavali Travniku da opasnije ugrozi gol Abdihodžića.

Mujezinović je u 85. minuti pokušao udarcem sa oko 20 metara, ali je njegov udarac blokirala odbrana Travnika. Do kraja utakmice, priliku za igru dobio je i Armin Avdić koji je zamjenio umornog Harisa Ovčinu. Pred kraj utakmice, gosti preko Rovčanina nakon prekida doalze u šansu za izjednačenje, ali ostaje 1-0 za Velež.

Na kraju, Rođeni upisuju nova tri boda, kojim su napravili još jedan korak prema vrhu tabele. Naredna utakmica za Rođene je Kup utakmica u srijedu, 06.09., kada igraju protiv NK Dinamo iz Donje Mahale, opština Orašje.